Propozície TL

Bratislava - Jeseň/2021

V poradí 15. sezóne bratislavskej Niké TOP ligy – Jeseň/2021 momentálne súťaží 112 tímov. Tie sú prerozdelené do 15 skupín v 4. výkonnostných kategóriách.

1. TOP Liga - 16 tímov (2 skupiny)

2. TOP Liga - 36 tímov (5 skupín)

3. TOP Liga - 36 tímov (5 skupín)

4. TOP Liga - 25 tímov (3 skupiny)

1. TOP Liga:

Základná časť:
Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Následne všetky tímy odohrajú v nadstavbovej časti ešte 3 zápasy. Najlepšie 4 tímy z každej skupiny postupujú do nadstavbovej časti “O titul“ a tímy na 5. - 8. mieste si zahrajú v nadstavbovej časti o umiestnenie.

Nadstavbová časť:
Skupina “O titul“ sa odohrá systémom playoff, pričom štvrťfinálové dvojice budú 1A vs. 4B, 2A vs. 3B, 3A vs. 2B a 4A vs. 1B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do semifinále a porazení do pavúka o celkové 5. – 8. miesto. Víťazi semifinálových stretnutí postupujú do finále a porazení do súboja o 3. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.


Tímy v skupine “O umiestnenie“ budú bojovať o celkové umiestnenia na 9. - 16. mieste. Skupina sa odohrá systémom play-off, pričom štvrťfinálové dvojice budú 5A vs. 8B, 6A vs. 7B, 7A vs. 6B a 8A vs. 5B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do zápasov o 9. – 12. miesto a porazení do pavúka o celkové 13. - 16. miesto. Víťazi zápasov o 9. – 12. miesto postupujú do zápasu o 9. miesto a porazení do súboja o 11. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.  
Do 2. TOP Ligy zostupuje celkovo 5 tímov, a to všetky tímy, ktoré sa v po nadstavbovej časti umiestnia na 12. - 16. mieste.


Tímy v skupine A a E (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tím na poslednom mieste v každej skupine zostupuje do 3. TOP Ligy.

Tímy v skupinách C a D (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 1. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú  play-off o udržanie sa v 2. TOP Lige, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavbovej časti zostupujú do 3. TOP Ligy. 


Tímy v skupine B (7-členná skupina) odohrajú v základnej časti 6 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O Postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Do 1. TOP Ligy postupuje víťaz skupiny o postup. Tímy na 5. - 7. mieste vytvoria minitabuľku "O udržanie sa" a hrajú systémom každý s každým 2x, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti umiestni na 7. mieste zostupuje do 3. TOP Ligy.


Tímy v skupine A a E (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 4. TOP Ligy.


Tímy v skupinách B, C a D (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 2. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú  playoff o udržanie sa v 3. TOP Lige, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti umiestni na prvom mieste postupuje do 2. TOP Ligy. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavobej časti zostupujú do 4. TOP Ligy. 

4. TOP Liga:

Tímy v skupine A (9-členná skupina) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2. vs. 3., víťazi semifinále postupujú do finále a neúspešní semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine. Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine. Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O celkové umiestnenie" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti body presúvajú zo základnej časti. Víťaz skupiny a tím na druhom mieste po nadstavbovej časti postupujú do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Tímy v skupine B (6-členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny postúpi do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Tímy v skupine C (10-členná skupina) odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny a tím na druhom mieste postupujú do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Trnava – Jeseň/2021

V poradí desiatej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jeseň/2021 sa zúčastní 24 tímov, ktoré sú rozdelené do 1., 2. a 3. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov
2. TOP Liga - 8 tímov
3. TOP Liga - 8 tímov

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 2. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas. Do 1. TOP Ligy postupujú obaja finalisti.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 3. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


3. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas. Do 2. TOP Ligy postupujú obaja finalisti

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o umiestnenie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o umiestnenie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým. Na základe tabuľky o umiestnenie bude určené konečné poradie tímov v 3. TOP Lige.


Piešťany -  Jeseň/2021

V základnej časti bude účinkovať 10 tímov, ktoré odohrajú celkovo 9 kôl formátom každý s každým 1 zápas.

Základná časť začína prvými zápasmi v stredu 15.9.2021, posledné zápasy základnej časti sa odohrajú vo štvrtok 11.11.2021.

Hracie dni a časy:

Streda: 18:30, 19:30, 20:30
Štvrtok: 19:00, 20:00

Zmena programu vyhradená. Jednotlivé hracie dni a časy sa môžu upraviť po zverejnení rozpisu zápasov Superligy.

Nadstavbová časť:

Po odohraní základnej časti bude nasledovať playoff, do ktorého postúpia tímy umiestnené na 1. - 4. mieste v konečnej tabuľke základnej časti. Pre tímy na 5. - 11. mieste sezóna končí a ich umiestnenie po základnej časti je zároveň konečným umiestnením v sezóne Jeseň/2021.
V playoff sa tímy stretnú v semifinálovom dvojzápase 1.-4. a 2.-3. Skóre z oboch zápasov sa sčítava a do finále postúpi tím, ktorý na takto sčítané skóre zvíťazí. V prípade rovnosti sčítaného skóre nasleduje po druhom zápase penaltový rozstrel, ktorý určí finalistu. Oba zápasy môžu skončiť remízou bez penált, tie nasledujú iba v prípade rovnosti sčítaného skóre z oboch zápasov. Víťazi semifinále postupujú do finále, porazení do boja o 3. miesto - tieto zápasy sa už odohrajú iba na jeden zápas.


Nitra – Jeseň/2021

V deviatej sezóne Nitrianskej Niké TOP ligy – Jeseň/2021 súťaží 15 tímov prerozdelených do 2 výkonnostných úrovní:
1. TOP Liga - 1 skupina, 5 tímov
2. TOP Liga - 1 skupina, 10 tímov

1. TOP Liga

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti zápasy každý s každým dva krát - tzn. spolu 8 zápasov. Následne tímy na 1. - 4. mieste postupujú do play-off. Tím na 5. mieste zostupuje do 2. TOP Ligy.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postujú do play-off. V semifinále sa stretnú 1 vs. 4 a 2 vs na 1 víťazný zápas. Víťazi postupujú do finále a porazení do zápasu o 3. miesto. Tie sa odohrajú na 1 víťazný zápas.


2. TOP Liga

Tímy odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým. Víťazom sa stáva najlepší tím po základnej časti, ktorý získa spolu s porazeným finalistom pre ďalšiu sezónu miestenku v 1. TOP Lige.Prešov – Jeseň/2021

V poradí ôsmej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jeseň/2021 súťaží 11 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 11 tímov

1. TOP Liga:

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

V semifinále sa stretnú na jeden víťazný zápas systémom 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi sa stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto na 1 víťazný zápas.