Propozície TL

Bratislava - Jeseň/2022

V poradí 17. sezóne bratislavskej Niké TOP ligy – Jeseň/2022 momentálne súťaží 107 tímov. Tie sú prerozdelené do 14 skupín v 4 výkonnostných kategóriách.

1. TOP Liga - 12 tímov (2 skupiny)

2. TOP Liga - 35 tímov (5 skupín)

3. TOP Liga - 38 tímov (5 skupín)

4. TOP Liga - 22 tímov (3 skupiny)

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 5 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Najlepšie 3 tímy z každej skupiny postupujú do nadstavbovej časti "Final 6" a tímy na 4. - 6. mieste si zahrajú v nadstavbovej časti "O umiestnenie". Následne všetky tímy odohrajú v nadstavbovej časti "Final 6" a "O umiestnenie" ešte 5 zápasov. Body zo základnej časti sa do nadstavbových častí neprenášajú.

Nadstavbová časť:

Skupina "Final 6" sa odohrá systémom každý s každým. Následne tímy na 1. - 4. mieste postupujú do "Play-off o titul". V semifinále sa stretnú dvojice systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení semifinalisti si zahrajú zápas o 3. miesto. Semifinálové zápasy sa odohrajú na 1 víťazný zápas.

Skupina "O umiestnenie" sa odohrá systémom každý s každým. Do 2. TOP Ligy zostupujú tímy na konečnom 8. až 12. mieste


Tímy v skupine A (8-členná skupina) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O udržanie sa", pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8 a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Víťaz skupiny postupuje do 1. TOP Ligy. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavbovej časti zostupujú do 3. TOP Ligy.

Tímy v skupine B (9-členná skupina) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2 vs. 3. Víťazi semifinále postupujú do finále a neúspešní semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine. Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine. Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O udržanie sa" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti. Víťaz skupiny postupuje do 1. TOP Ligy. Tímy na 8. a 9. mieste zostupujú do 3. TOP Ligy.

Tímy v skupinách C, D, E (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 3. TOP Ligy.


Tímy v skupinách B, D (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O udržanie sa". Semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8 a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. mieste a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Porazení semifinalisti zostupujú do 4. TOP Ligy. Víťaz nadstavbovej časti "O Postup" postuje do 2. TOP Ligy.


4. TOP Liga:

Tímy v skupine A (10-členná skupina) odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.

Tímy v skupinách B, C (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Trnava – Jeseň/2022

V poradí dvanástej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jeseň/2022 sa zúčastní 20 tímov, ktoré sú rozdelené do 1. a 2. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov
2. TOP Liga - 12 tímov (2 skupiny)

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 2. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 5 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Najlepšie 3 tímy z každej skupiny postupujú do nadstavbovej časti "O postup" a tímy na 4. - 6. mieste si zahrajú v nadstavbovej časti "O umiestnenie". Následne všetky tímy odohrajú v nadstavbových častiach ešte 5 zápasov. Body zo základnej časti sa do nadstavbových neprenášajú.

Nadstavbová časť:

Odohrá sa systémom každý s každým. Prvé dva tímy po nadstavbovej časti "O postup" postupujú do 1. TOP ligy pre ďalšiu sezónu. Posledné štyri tímy po nadstavbovej časti "O umiestnenie" zostupujú do 3. TOP ligy.


Piešťany -  Jeseň/2022

V základnej časti bude účinkovať 6 tímov, ktoré odohrajú celkovo 10 kôl formátom každý s každým 2 zápasy.

Základná časť začína prvými zápasmi v stredu 7.9.2022. Pre rekonštrukciu umelej trávy je sezóna od 27.9. prerušená.

Hracie dni a časy:

Streda: 18:30, 19:30, 20:30

Zmena programu vyhradená.

Nadstavbová časť:

V sezóne Jeseň/2022 sa nadstavbová časť nehrá a konečné poradie určí tabuľka po odohraní všetkých kôl základnej časti.


Nitra – Jeseň/2022

V desiatej sezóne Nitrianskej Niké TOP ligy – Jeseň/2022 súťaží 14 tímov prerozdelených do 2 výkonnostných úrovní:
1. TOP Liga - 1 skupina, 8 tímov
2. TOP Liga - 1 skupina, 6 tímov

1. TOP Liga

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do "Play-off o titul". Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Tímy na 5. - 8. miesto budú bojovať v tabuľke o udržanie. Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 2. TOP Ligy zostupuje najnižšie umiestnený tím po nadstavbovej časti.


2. TOP Liga

Tímy odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým dva krát. Do 1. TOP Ligy postuje víťaz skupiny. V prípade, že sa víťazom stane B-tím družstva, ktoré pôsobí v prvej lige - posúva sa nárok na postup na ďalšie miesto.


Prešov – Jeseň/2022

V poradí desiatej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jeseň /2022 súťaží 10 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 10 tímov

1. TOP Liga:

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

V semifinále sa stretnú na dva víťazné zápasy systémom 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi sa stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto na 1 víťazný zápas.


Humenné- Leto/2022

V poradí tretej sezóne Niké TOP ligy Humenné - Leto/2022 súťaží 8 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú v skupine o titul semifinále (systém 1vs4 a 2 vs3) ako dvojzápas. Nasledovať bude finále a zápas o 3. miesto, ktoré sa odohrajú na 1 zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste odohrajú minitabuľku o umiestnenie systémom každý s každým. Body zo základnej časti sa prenášajú.