Propozície TL

Bratislava - Jar/2022

V poradí 16. sezóne bratislavskej Niké TOP ligy – Jar/2022 momentálne súťaží 104 tímov. Tie sú prerozdelené do 14 skupín v 4. výkonnostných kategóriách.

1. TOP Liga - 16 tímov (2 skupiny)

2. TOP Liga - 32 tímov (4 skupiny)

3. TOP Liga - 41 tímov (6 skupín)

4. TOP Liga - 15 tímov (2 skupiny)

1. TOP Liga:

Základná časť:
Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Následne všetky tímy odohrajú v nadstavbovej časti ešte 3 zápasy. Najlepšie 4 tímy z každej skupiny postupujú do nadstavbovej časti “O titul“ a tímy na 5. - 8. mieste si zahrajú v nadstavbovej časti o umiestnenie.

Nadstavbová časť:
Skupina “O titul“ sa odohrá systémom playoff, pričom štvrťfinálové dvojice budú 1A vs. 4B, 2A vs. 3B, 3A vs. 2B a 4A vs. 1B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do semifinále a porazení do pavúka o celkové 5. – 8. miesto. Víťazi semifinálových stretnutí postupujú do finále a porazení do súboja o 3. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.


Tímy v skupine “O umiestnenie“ budú bojovať o celkové umiestnenia na 9. - 16. mieste. Skupina sa odohrá systémom play-off, pričom štvrťfinálové dvojice budú 5A vs. 8B, 6A vs. 7B, 7A vs. 6B a 8A vs. 5B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do zápasov o 9. – 12. miesto a porazení do pavúka o celkové 13. - 16. miesto. Víťazi zápasov o 9. – 12. miesto postupujú do zápasu o 9. miesto a porazení do súboja o 11. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.  
Do 2. TOP Ligy zostupuje celkovo 5 tímov, a to všetky tímy, ktoré sa v po nadstavbovej časti umiestnia na 12. - 16. mieste.


Tímy v skupine A (6-členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tím na poslednom mieste v každej skupine zostupuje do 3. TOP Ligy.

Tímy v skupinách B a D (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 1. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú  play-off o udržanie sa v 2. TOP Lige, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavbovej časti zostupujú do 3. TOP Ligy. 

Tímy v skupine C (10-členná skupina) odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tím na poslednom mieste skupiny zostupuje do 3. TOP Ligy.

Tímy v skupine A, B, C, D a F (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 4. TOP Ligy.

Tímy v skupine E (11-členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny postupujú do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tím na posledných 2 miestach zostupuje do 4. TOP Ligy.


4. TOP Liga:

Tímy v skupine A (9-členná skupina) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2. vs. 3., víťazi semifinále postupujú do finále a neúspešní semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine. Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine. Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O celkové umiestnenie" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti body presúvajú zo základnej časti. Víťaz skupiny a tím na druhom mieste po nadstavbovej časti postupujú do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.

Tímy v skupine B (6-členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny postúpi do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Trnava – Jar/2022

V poradí jedenástej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jar/2022 sa zúčastní 21 tímov, ktoré sú rozdelené do 1., 2. a 3. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov
2. TOP Liga - 8 tímov
3. TOP Liga - 5 tímov

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 2. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas. Do 1. TOP Ligy postupujú obaja finalisti.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 3. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


3. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým dvakrát. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 3. mieste postupujú do Skupiny o postup.

Tímy proti sebe odohrajú zápasy systémom každý s každým a do 2. ligy postupujú tímy na konečnom 1. a 2. mieste. Body zo základnej časti sa do Skupiny o postup prenášajú.

Tímy na 4. a 5. mieste budú bojovať v dvojzápase o umiestnenie.


Piešťany -  Jar/2022

V základnej časti bude účinkovať 9 tímov, ktoré odohrajú celkovo 9 kôl formátom každý s každým 1 zápas. V každom hracom týždni má pre nepárny počet účastníkov 1 tím voľno.

Základná časť začína prvými zápasmi v stredu 23.3.2022, posledné zápasy základnej časti sa odohrajú vo štvrtok 19.5.2022.

Hracie dni a časy:

Streda: 19:00, 20:00
Štvrtok: 19:00, 20:00

Zmena programu vyhradená.

Nadstavbová časť:

Po odohraní základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť, do ktorej postúpia všetky tímy nasledovne:

Playoff

Do playoff postúpia tímy umiestnené na 1. - 4. mieste v konečnej tabuľke základnej časti. V playoff sa tímy stretnú v semifinálovom dvojzápase 1.-4. a 2.-3. Skóre z oboch zápasov sa sčítava a do finále postúpi tím, ktorý na takto sčítané skóre zvíťazí. V prípade rovnosti sčítaného skóre nasleduje po druhom zápase penaltový rozstrel, ktorý určí finalistu. Oba zápasy môžu skončiť remízou bez penált, tie nasledujú iba v prípade rovnosti sčítaného skóre z oboch zápasov. Víťazi semifinále postupujú do finále, porazení do boja o 3. miesto - tieto zápasy sa už odohrajú iba na jeden zápas.

O 5. miesto

Tímy, ktoré sa umiestnia na 5. a 6. mieste po základnej časti sa stretnú v dvojzápase o konečné 5. miesto. Skóre z oboch zápasov sa sčítava a na 5. mieste sa umiestni tím, ktorý na takto sčítané skóre zvíťazí. V prípade rovnosti sčítaného skóre nasleduje po druhom zápase penaltový rozstrel. Oba zápasy môžu skončiť remízou bez penált, tie nasledujú iba v prípade rovnosti sčítaného skóre z oboch zápasov. 

7.-9. miesto

Tímy, ktoré sa umiestnia na 7.-9. mieste po základnej časti vytvoria minitabuľku, v ktorej odohrajú celkovo 3 kolá formátom každý s každým 1 zápas. Body zo základnej časti si tímy neprenášajú. V každom hracom týždni má pre nepárny počet účastníkov 1 tím voľno. Poradie v tejto minitabuľke následné určí konečné poradie na 7.-9. mieste.


Nitra – Jar/2022

V deviatej sezóne Nitrianskej Niké TOP ligy – Jar/2022 súťaží 15 tímov prerozdelených do 2 výkonnostných úrovní:
1. TOP Liga - 1 skupina, 6 tímov
2. TOP Liga - 1 skupina, 9 tímov

1. TOP Liga

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti zápasy každý s každým dva krát - tzn. spolu 10 zápasov. Následne tímy na 1. - 4. mieste postupujú do play-off.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postujú do play-off. V semifinále sa stretnú 1 vs. 4 a 2 vs na 1 víťazný zápas. Víťazi postupujú do finále a porazení do zápasu o 3. miesto. Tie sa odohrajú na 1 víťazný zápas.


2. TOP Liga

Základná čast:

Tímy odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým. 


Nadstavbová čast:

Tímy na 1. a 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretnú 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále postupujú do finále a nesúpešní semifinalisti do zápasu o tretie miesto. Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto. Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O celkové umiestenenie" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti. Víťaz skupiny a tím na druhom mieste po nadstavbovej časti postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.Prešov – Jar/2022

V poradí deviatej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jar/2022 súťaží 11 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 11 tímov

1. TOP Liga:

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

V semifinále sa stretnú na jeden víťazný zápas systémom 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi sa stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto na 1 víťazný zápas.


Humenné- Leto/2022

V poradí tretej sezóne Niké TOP ligy Humenné - Leto/2022 súťaží 8 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú v skupine o titul semifinále (systém 1vs4 a 2 vs3) ako dvojzápas. Nasledovať bude finále a zápas o 3. miesto, ktoré sa odohrajú na 1 zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste odohrajú minitabuľku o umiestnenie systémom každý s každým. Body zo základnej časti sa prenášajú.