Propozície TL

Bratislava - Jeseň/2020

V poradí trinástej sezóne bratislavskej Niké TOP ligy – Jeseň/2020 momentálne súťaží 119 tímov. Tie sú prerozdelené do 15 skupín v 4. výkonnostných kategóriách.


1. TOP Liga:

Základná časť:
Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Následne všetky tímy odohrajú v nadstavbovej časti ešte 3 zápasy. Najlepšie 4 tímy z každej skupiny postupujú do nadstavbovej časti “O titul“ a tímy na 5. - 8. mieste si zahrajú v nadstavbovej časti o umiestnenie.


Nadstavbová časť:
Skupina “O titul“ sa odohrá systémom playoff, pričom štvrťfinálové dvojice budú 1A vs. 4B, 2A vs. 3B, 3A vs. 2B a 4A vs. 1B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do semifinále a porazení do pavúka o celkové 5. – 8. miesto. Víťazi semifinálových stretnutí postupujú do finále a porazení do súboja o 3. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.


Tímy v skupine “O umiestnenie“ budú bojovať o celkové umiestnenia na 9.-16. mieste. Skupina sa odohrá systémom playoff, pričom štvrťfinálové dvojice budú 5A vs. 8B, 6A vs. 7B, 7A vs. 6B a 8A vs. 5B. Víťazi štvrťfinálových zápasov postupujú do zápasov o 9. – 12. miesto a porazení do pavúka o celkové 13. - 16. miesto. Víťazi zápasov o 9. – 12. miesto postupujú do zápasu o 9. miesto a porazení do súboja o 11. miesto. Všetky zápasy nadstavbovej časti sa odohrajú na jeden víťazný zápas.  
Do 2. TOP Ligy zostupuje celkovo 8 tímov, a to všetky tímy, ktoré sa v nadstavbovej časti dostali do skupiny “O umiestnenie“.


Tímy v skupine A a D (6-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine zostupujú do 3. TOP Ligy.


Tímy v skupinách B,C a E (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 1. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú  playoff o udržanie sa v 2. TOP Lige, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti skončí na 5. mieste sa udrží v 2. TOP Lige, zvyšné tri tímy zostupujú do 3. TOP Ligy. 


Tímy v skupinách A,B a D (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 2. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú  playoff o udržanie sa v 3. TOP Lige, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti umiestni na prvom mieste postupuje do 2. TOP Ligy. Tímy, ktoré sa po základnej časti umiestnili na 5. - 8. mieste zostupujú do 4. TOP Ligy. 


Tímy v skupinách C a E (9-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste odohrajú playoff o titul na jeden víťazný zápas, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú vo finále a porazení v súboji o 3. miesto v skupine. Tímy na 5. a 6. mieste odohrajú dvojzápas o 5. miesto. Tímy na 7.- 9. mieste vytvoria minitabuľku “O umiestnenie“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti umiestni na prvom mieste, postupuje do 2. TOP Ligy. Tímy, ktoré sa po základnej časti umiestnili na 5. - 9. mieste zostupujú do 4. TOP Ligy. 


4. TOP Liga:

Tímy v skupinách A a C (8-členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste vytvoria minitabuľku “O postup do 3. TOP Ligy“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú playoff o umiestnenie, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine. Tím, ktorý sa po nadstavbovej časti umiestni na prvom mieste postupuje do 3. TOP Ligy. 

Tímy v skupine B (9-členná skupina) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť. Tímy na 1.- 4. mieste odohrajú playoff o titul na jeden víťazný zápas, pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú vo finále a porazení v súboji o 3. miesto v skupine. Tímy na 5. a 6. mieste odohrajú dvojzápas o 5. miesto. Tímy na 7.- 9. mieste vytvoria minitabuľku “O umiestnenie“ a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú body zo základnej časti. Obaja finalisti z nadstavbovej časti postupujú do 3. TOP Ligy. 


Trnava – Jeseň/2020

V poradí ôsmej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jeseň/2019 súťaží 19 tímov, ktoré sú rozdelené do 1. a 2. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 8 tímov
2.TOP Liga – 11 tímov


1. TOP Liga:

Základná časť:
Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohraní základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:
Tímy na 1.- 4. mieste postupujú do Play-off:
Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1.-4. / 2.-3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále 1. TOP Ligy, porazení do boja o 3. miesto.
Tímy na 5.- 8. mieste budú bojovať v spoločnej tabuľke o udržanie, pričom sa im body zo základnej časti do nadstavbovej časti prenášajú. Do 2. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


2. TOP Liga:

Tímy odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým. 2 najlepšie tímy po základnej časti postupujú do 1. TOP Ligy.Piešťany -  Jeseň/2021

V základnej časti bude účinkovať 10 tímov, ktoré odohrajú celkovo 9 kôl formátom každý s každým 1 zápas.

Základná časť začína prvými zápasmi v stredu 15.9.2021, posledné zápasy základnej časti sa odohrajú vo štvrtok 11.11.2021.

Hracie dni a časy:

Streda: 18:30, 19:30, 20:30
Štvrtok: 19:00, 20:00

Zmena programu vyhradená. Jednotlivé hracie dni a časy sa môžu upraviť po zverejnení rozpisu zápasov Superligy.

Nadstavbová časť:

Po odohraní základnej časti bude nasledovať playoff, do ktorého postúpia tímy umiestnené na 1. - 4. mieste v konečnej tabuľke základnej časti. Pre tímy na 5. - 11. mieste sezóna končí a ich umiestnenie po základnej časti je zároveň konečným umiestnením v sezóne Jeseň/2021.
V playoff sa tímy stretnú v semifinálovom dvojzápase 1.-4. a 2.-3. Skóre z oboch zápasov sa sčítava a do finále postúpi tím, ktorý na takto sčítané skóre zvíťazí. V prípade rovnosti sčítaného skóre nasleduje po druhom zápase penaltový rozstrel, ktorý určí finalistu. Oba zápasy môžu skončiť remízou bez penált, tie nasledujú iba v prípade rovnosti sčítaného skóre z oboch zápasov. Víťazi semifinále postupujú do finále, porazení do boja o 3. miesto - tieto zápasy sa už odohrajú iba na jeden zápas.
Nitra – Jeseň/2020

V ôsmej sezóne Nitrianskej Niké TOP ligy – Jeseň/2020 súťaží 16 tímov prerozdelených do 2 výkonnostných úrovní:
1. TOP Liga - 1 skupina, 6 tímov
2. TOP Liga - 1 skupina, 10 tímov


1. TOP Liga

Základná časť:
Tímy odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým aj s odvetami. 4 najlepšie tímy po základnej časti postupujú do playoff o titul, pre tímy na 5. a 6. mieste sa sezóna končí.


Nadstavbová časť:
Tímy na 1.- 4. mieste postupujú do Play-off:
Semifinálové zápasy sa odohrajú na jeden zápas : 1. vs. 4. / 2. vs. 3. Víťazi semifinálových dvojíc postupujú do finále 1. TOP Ligy, porazení do boja o 3. miesto. Do 2. TOP Ligy zostúpi tím na poslednom 6. mieste po základnej časti.

2. TOP Liga

Tímy odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým. Víťazom sa stáva najlepší tím po základnej časti, ktorý získa pre ďalšiu sezónu miestenku v 1. TOP Lige.Prešov – Jeseň/2020

V poradí siedmej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jeseň/2020 súťaží 9 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.
1.TOP Liga – 9 tímov

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým. Po odohraní základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1.- 4. mieste postupujú do Play-off:
Semifinálové zápasy sa odohrajú na jeden zápas: 1.-4. / 2.-3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále 1. TOP Ligy, porazení do boja o 3. miesto.
Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto.
Tímy na 7.-9. mieste si zahrajú systémom každý s každým v minitabuľke, pričom sa im získané body zo základnej časti presúvajú do nadstavbovej časti.