Propozície TL

Bratislava - Jeseň/2023

V poradí 19. sezóne bratislavskej Niké TOP Ligy - Jeseň/2023 momentálne súťaží 119 tímov. Tie sú prerozdelené do 17 skupín4 výkonnostných kategóriách.


1. TOP Liga - 10 tímov (1 skupina)

2. TOP Liga - 36 tímov (5 skupín)

3. TOP Liga - 33 tímov (5 skupín)

4. TOP Liga - 40 tímov (6 skupín)


1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Najlepšie 4 tímy postupujú do nadstavbovej časti "PLAY - OFF. Posledné 3 tímy zostupujú do 2. TOP Ligy.

Nadstavbová časť:

V semifinále sa stretnú dvojice systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3.
Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále porazení semifinalisti si zahrajú zápas o 3. miesto.
Semifinálové zápasy, finále a zápas o 3. miesto sa odohrajú na 1 víťazný zápas.


2. TOP Liga:

Tímy v skupinách A, C a D (8 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O udržanie sa", pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7.
Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine.
Víťaz skupiny postupuje do 1. TOP Ligy. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavbovej časti zostupujú do 3. TOP Ligy.


Tímy v skupine B a E (6 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 3. TOP Ligy.


3. TOP Liga:

Tímy v skupine A,B,C a E (6 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti. Víťazi skupín postúpia do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 4. TOP Ligy.


Tímy v skupine D (9 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále postupujú do finále porazení semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine.
Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine.
Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O udržanie sa" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 2. TOP Ligy. Tímy na 8. a 9. mieste zostupujú do 4. TOP Ligy.


4. TOP Liga:

Tímy v skupine A,B,D a E (6 členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Táto skupina je bez nadstavbovej časti. Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.

Tímy v skupine C a F (8 členná skupina) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O umiestnenie sa", pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7.
Víťazi semifinálových zápasov sa stretnúť v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine.
Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy.

 

Trnava – Jeseň/2023

V poradí štrnástej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jeseň/2023 sa zúčastní 13 tímov, ktoré sú rozdelené do 1. a 2. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 6 tímov
2. TOP Liga - 7 tímov

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým 2x. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na 1 zápas: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Pre tímy na 5. a 6. mieste sa sezóna končí. Posledný tím zostupuje do 2. TOP Ligy.


2. TOP Liga:

Základná časť:

V základnej časti bude účinkovať 7 tímov, ktoré odohrajú celkovo 6 kôl formátom každý s každým 1 zápas. Po základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú semifinálové zápasy systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále sa následne stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto.
Semifinálové zápasy v nadstavbovej časti sa odohrajú na 2 zápasy. Zápas o 3. miesto a finále na 1 zápas. Víťaz postupuje do 1. TOP Ligy.

Tímy na 5. - 7. mieste sa stretnú v minitabuľke "O konečné umiestnenie" systémom každý s každým 2 zápasy. zo základnej časti sa do nadstavbovej časti presúvajú.

Piešťany -  Jeseň/2023

Základná časť:
V základnej časti bude účinkovať 7 tímov, ktoré odohrajú celkovo 6 kôl formátom každý s každým 1 zápas. Po základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú semifinálové zápasy systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále sa následne stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto. Semifinálové zápasy v nadstavbovej časti sa odohrajú na 2 zápasy. Zápas o 3. miesto a finále na 1 zápas.

Tímy na 5. - 7. mieste sa stretnú v minitabuľke "O konečné umiestnenie" systémom každý s každým 1 zápas. Body zo základnej časti sa do nadstavbovej časti presúvajú.


Nitra – Jeseň/2023

Základná časť:

V základnej časti bude účinkovať 7 tímov, ktoré odohrajú celkovo 6 kôl formátom každý s každým 1 zápas. Po základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú semifinálové zápasy systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále sa následne stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto. Semifinálové zápasy v nadstavbovej časti sa odohrajú na 2 zápasy. Zápas o 3. miesto a finále na 1 zápas.

Tímy na 5. - 7. mieste sa stretnú v minitabuľke "O konečné umiestnenie" systémom každý s každým 2 zápasy. Body zo základnej časti sa do nadstavbovej časti presúvajú.


Prešov – Jeseň/2023

V poradí jedenástej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jeseň/2023 súťaží 8 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 8 tímov

1. TOP Liga:

Tímy v základnej skupine odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým.

Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.


V semifinále sa stretnú dvojice systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Semifinálové zápasy sa odohrajú na 2 zápasy.
Víťazi semifinálových dvojzápasov postupujú do finále a porazení semifinalisti si zahrajú zápas o 3. miesto. Zápas o 3. miesto a finále sa odohrajú na 1 zápas.


Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste sa stretnú v minitabuľke systémom každý s každým. Body zo základnej časti sa do nadstavbovej časti presúvajú..


Humenné- Leto/2023

V poradí štvrtej sezóne Niké TOP ligy Humenné - Leto/2022 súťaží 8 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú v skupine o titul semifinále (systém 1vs4 a 2 vs3) ako dvojzápas. Nasledovať bude finále a zápas o 3. miesto, ktoré sa odohrajú na 1 zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste odohrajú minitabuľku o umiestnenie systémom každý s každým. Body zo základnej časti sa prenášajú.