Propozície TL

Bratislava - Jar/2023

V poradí 18. sezóne bratislavskej Niké TOP Ligy - Jar/2023 momentálne súťaží 116 tímov. Tie sú prerozdelené do 14 skupín4 výkonnostných kategóriách.


1. TOP Liga - 10 tímov (1 skupina)

2. TOP Liga - 42 tímov (5 skupín)

3. TOP Liga - 41 tímov (5 skupín)

4. TOP Liga - 23 tímov (3 skupiny)


1. TOP Liga:


Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým v rámci svojej skupiny. Najlepšie 4 tímy postupujú do nadstavbovej časti "PLAY - OFF.

Nadstavbová časť:

V semifinále sa stretnú dvojice systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3.
Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále porazení semifinalisti si zahrajú zápas o 3. miesto.
Semifinálové zápasy, finále a zápas o 3. miesto sa odohrajú na 1 víťazný zápas.


2. TOP Liga:

Tímy v skupinách A, C, D a E (8 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O udržanie sa", pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7.
Víťazi semifinálových zápasov sa stretnú v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine.
Víťaz skupiny postupuje do 1. TOP Ligy. Tímy na posledných dvoch miestach v každej skupine po nadstavbovej časti zostupujú do 3. TOP Ligy.

 

Tímy v skupine B (10 členná skupina) odohrajú v základnej časti 9 zápasov systémom každý s každým. Táto skupina je bez nadstavbovej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na posledných 2 miestach zostupujú do 3. TOP Ligy.


3. TOP Liga:

Tímy v skupine A a C (9 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále postupujú do finále porazení semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine.
Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine.
Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O udržanie sa" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 2. TOP Ligy. Tímy na 8. a 9. mieste zostupujú do 4. TOP Ligy.

 

Tímy v skupine B a D (6 členné skupiny) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Tieto skupiny sú bez nadstavbovej časti.
Víťazi skupín postúpia do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na poslednom mieste v každej skupine zostupujú do 4. TOP Ligy.

 

Tímy v skupine E (11 členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým. Táto skupina je bez nadstavbovej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 2. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu. Tímy na posledných 2 miestach zostupujú do 4. TOP Ligy.


4. TOP Liga:

Tímy v skupine A (9 členná skupina) odohrajú v základnej časti 8 zápasov systémom každý s každým na jeden zápas. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do semifinále, kde sa stretne 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále postupujú do finále porazení semifinalisti do boja o tretie miesto v skupine.
Tímy na 5. a 6. mieste si zahrajú dvojzápas o celkové 5. miesto v skupine.
Tímy na 7. - 9. mieste vytvoria minitabuľku "O 7. miesto" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy.

 

Tímy v skupine B (8 členná skupina) odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po skončení základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.
Tímy na 1. - 4. mieste vytvoria minitabuľku "O postup" a hrajú systémom každý s každým, pričom sa im do nadstavbovej časti presúvajú zo základnej časti.
Tímy, ktoré po základnej časti skončia na 5. až 8. mieste odohrajú play-off "O umiestnenie sa", pričom semifinálové dvojice budú nasledovné 5. vs. 8. a 6. vs. 7.
Víťazi semifinálových zápasov sa stretnúť v zápase o 5. miesto a porazení v súboji o 7. miesto v skupine.
Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy.

 

Tímy v skupine C (6 členná skupina) odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým v dvoch kolách. Táto skupina je bez nadstavbovej časti.
Víťaz skupiny postupuje do 3. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.


Trnava – Jar/2023

V poradí trinástej sezóny Niké TOP ligy Trnava – Jar/2023 sa zúčastní 18 tímov, ktoré sú rozdelené do 1. a 2. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov
2. TOP Liga - 10 tímov

1. TOP Liga:

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.


Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

Semifinálové zápasy sa odohrajú na odvety: 1 vs. 4 a 2 vs. 3. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení do boja o 3. miesto. Tieto zápasy sa hrajú na 1 víťazný zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste budú bojovať v tabuľke o udržanie.

Body zo základnej časti sa tímom do tabuľky o udržanie prenášajú. Tímy odohrajú následne zápasy každý s každým a do 2. TOP Ligy zostupujú dva najnižšie umiestnené tímy po nadstavbovej časti.


2. TOP Liga:

Prvé dva tímy skupiny postupujú do 1. TOP Ligy pre ďalšiu sezónu.

Piešťany -  Jar/2023

Základná časť:
V základnej časti bude účinkovať 7 tímov, ktoré odohrajú celkovo 6 kôl formátom každý s každým 1 zápas. Po základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú semifinálové zápasy systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3. Víťazi semifinále sa následne stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto. Všetky zápasy v nadstavbovej časti sa odohrajú na 1 zápas.

Tímy na 5. - 7. mieste sa stretnú v minitabuľke "O konečné umiestnenie" systémom každý s každým 1 zápas. Body zo základnej časti sa do nadstavbovej časti presúvajú.


Nitra – Jar/2023

V jedenástej sezóne Nitrianskej Niké TOP ligy – Jar/2023 súťaží 11 tímov.

1. TOP Liga

Základná časť:

Tímy odohrajú v základnej časti 10 zápasov systémom každý s každým. Najlepšie 4 tímy postupujú do nadstavbovej časti "PLAY OFF" .

Nadstavbová časť:

V semifinále sa stretnú dvojice systémom 1. vs. 4. a 2. vs. 3.
Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále a porazení semifinalisti si zahrajú zápas o 3. miesto.
Semifinálové zápasy, finále a zápas o 3. miesto sa odohrajú na 1 víťazný zápas.


Prešov – Jar/2023

V poradí jedenástej sezóne Niké TOP ligy Prešov – Jar/2023 súťaží 12 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1.TOP Liga – 12 tímov

1. TOP Liga:

Nadstavbová časť:

Tímy na 1. - 4. mieste postupujú do Play-off.

V semifinále sa stretnú na jeden víťazný zápas systémom 1 vs. 4 a 2 vs. 3.
Víťazi sa stretnú vo finále a porazení v zápase o 3. miesto na 1 víťazný zápas.


Humenné- Leto/2022

V poradí tretej sezóne Niké TOP ligy Humenné - Leto/2022 súťaží 8 tímov, ktoré bojujú v rámci 1. TOP Ligy.

1. TOP Liga - 8 tímov

Tímy odohrajú v základnej časti 7 zápasov systémom každý s každým. Po odohratí základnej časti bude sezóna pokračovať nadstavbovou časťou.

Tímy na 1. - 4. mieste odohrajú v skupine o titul semifinále (systém 1vs4 a 2 vs3) ako dvojzápas. Nasledovať bude finále a zápas o 3. miesto, ktoré sa odohrajú na 1 zápas.

Tímy na 5. - 8. mieste odohrajú minitabuľku o umiestnenie systémom každý s každým. Body zo základnej časti sa prenášajú.