|
Stanislav Chudík

Niké TOP liga úspešne odštartovala

BRA

Nový ročník Niké TOP ligy v malom futbale v pondelok 21.septembra opäť úspešne odštartoval. Súťaž sa rozbehla v piatich mestách. Prvé kolo prinieslo viaceré zaujímavé konfrontácie aj výsledky.

V Bratislave až na siedmich ihriskách

V bratislavskej Niké TOP lige sa hrá v sezóne Jeseň 2020 okrem ihriska na Pasienkoch aj na Mladej Garde. Prvé kolo prialo favoritom. V zápase dvoch nováčikov medzi elitou sa predstavili iClinic Cafe a AS. Z víťazstva sa tešili hráči iClinic Cafe, keď o svojom víťazstve rozhodli do polčasu, kde si vytvorili trojgólový náskok. Konečný výsledok bol 4:3. Jediný remízový výsledok sa zrodil v zápase medzi Pobrežím liehoviny a GPS Ovsište. Po remíze 3:3 si tímy body delili. Farma Áčka po polčase viedla 1:0 nad Papalalulu. Nakoniec však prehrali o päť gólov, keď Papalalulu v druhom polčase sériou šiestich gólov rozhodlo o svojom víťazstve. Hráči TIKI TAKA si na úvod s prehľadom poradili s FC Individuals, keď vyhrali 8:2.

V skupine B Casino Olympic nestačilo na AFT Wolves a prehralo 3:7. Úradujúci majster Niké TOP ligy  – Brothers sa stretol s Energerau Boys. Brothers síce prehrávali už 2:0, zápas však dokázali otočiť a pripísať si na úvod nového ročníka víťazstvo 5:2. FC Red Devils si vo svojom prvom zápase nového ročníka súťaže poradilo s MFC Metod vysoko 8:2. V súboji dvoch nováčikov medzi najlepšími sa stretli aj Pergami Team a HUaHUaHE. Úspešný štart do súťaže zaznamenali HUaHUaHE, keď otočili z 0:1 na 3:1 a pripísali si prvé tri body do tabuľky 1.Niké TOP ligy v skupine B.

Trnava opäť v starom známom prostredí

Nový ročník Niké TOP ligy v Trnave sa vrátil na ihrisko Kornela Máhra. Z návratu mali radosť mnohí. Úvodné kolo prinieslo napínavé a tesné zápasy, ktorým nechýbalo nasadenie a bojovnosť. AC Mladé pušky si na úvod poradili s bronzovým tímom z jari – Csirke mel, keď vyhrali 4:2. Skvelý zápas medzi sebou odohrali vicemajster – Báro-raj a nováčik SFC Kopánka. Kopánčania sa favorita vôbec nezľakli. Počas celého zápasu ani raz neprehrávali. Bol to aj súboj strelcov. Na strane Kopánky sa o dva góly postaral výborne hrajúci Adam Fančovič. Za Báro-raj strelil hattrick najlepší strelec minulej sezóny – Radovan Kotlár. Zápas skončil remízou 3:3. Atletico ako šampión v prvom kole čelilo Bafana Bafana, teda nováčikovi medzi trnavskou elitou. Zápas skončil víťazstvom Atletica, ktoré sa bude pokúšať o ôsmy zisk titulu. Uvidíme, či niekto zastaví Atletico, alebo bude aj naďalej v Trnave dominovať.

V Piešťanoch repríza finále pre HPN Stars

Nový ročník v Piešťanoch si zahrá 10 tímov. Prvé kolo neprinieslo ani jednu deľbu bodov. EM-DE Pizza vyhralo nad FC CANDE tesne 2:1. Víťazstvo znamenalo úspešný štart nováčika v súťaži. Varion na úvod zničil Misfits FC vysoko 5:0. Rovnako 5:0 vyhrali aj hráči FC Dart, keď porazili DaXtav. V repríze finále sa diváci mohli prizerať až deviatim gólom. Hráči HPN Stars dokázali odplatiť finálovú prehru proti 365Gym Team, keď zvíťazili v prvom kole 7:2. Nováčik v Piešťanoch – Vrbovské Kádre si na úvod poradil v zápase chudobnom na góly s MUSHLA S.C. 1:0.

Pod Zoborom päťgólový Grebáč

Aj v Nitre odštartoval nový ročník Niké TOP ligy. Úspešne vstúpili do novej sezóny hráči McDonald’s Nitra, keď porazili Slovan 4:0. V zápase medzi Trogármi a FC Trestná lavica boli po prvom polčase v jednogólovom vedení hráči Trestnej lavice. V druhom polčase však Trestná lavica zabrala a šnúrou piatich gólov rozhodla o svojom jasnom víťazstve 7:2. O prvé body bojovali Pivkári proti Túlavým citrónom. Túlavé citróny dokázali zabodovať v prvom kole naplno, keď vyhrali 8:2. Pri streleckej chuti bol hráč Túlavých citrónov Adrián Grebáč, ktorý sa piatimi gólmi výrazne prihlásil do boja o korunu kráľa strelcov v Nitre.

V Prešove gólové hody

V zápase medzi Gaskom a Šarišskou chižou padlo až 19 gólov. Víťazstvo 12:7 zaznamenala chiža. M&M team podľahol Eli Academy 4:10. Aj v Prešove bola v prvom kole na programe repríza finále. WILLPAN STARS porazili Los Pollos Hermanos 4:3. Dobrí bobri v prvom kole čelili tímu Kolonial Academy. V tesnom zápase zaznamenali premiérové víťazstvo hráči Kolonialu.