|
Marek Bajči

Rozpačitý začiatok majstra a odvážny vstup nováčikov

BUS

Naša sútaž má za sebou úvodných 9 zápasov. Poďme sa pozrieť, ako do sezóny vstúpil jej majster Partners Group SK a ako sa darilo nováčikom.

Majster z dvoch zápasov získal len 3  

V úvodnom zápase čakal na šampióna tím HB Reavis. Od úvodu zápasu bolo jasné, že to nebude jednoduchý zápas a tím HB Reavis sa aj ujal vedenia. Následne sa ukázala kvalita a súhra hráčov tímu Partners, do polčasu sa im podarilo vyrovnať a následne aj otočiť skóre. HB Reavis, ale ukázal do sezóny veľký potenciál a duel dokázal síce vyrovnať, no v závere zápasu sa preukázali skúsenosti z náročných zápasov a duel v úplnom závere dotiahli vďaka gólom Juska a Sucháneka do víťazného konca. V druhom zápase sa karta otočila a Partners v závere zápasu s Pwc Slovensko inkasoval gól z jednej z posledných akcií v zápase a pripísal si prehru už na úvod základnej časti súťaže.


Brankári sa ukazujú ako zlomový faktor 

Hra s brankárom je v malom futbale veľmi dôležitá. V našej súťaži je tiež veľa skvelých brankárov. Na ihrisku nie je vidieť rozdiel či niekto chytá bez rukavíc a v teplákoch, alebo má na svojom konte niekoľko desiatok ligových štartov. Brankár Partners Group SK Martin Krčnáč v sezóne už dokázal aj skórovať. Na našich sociálnych sieťach sa stal jeho gól hneď hitom. Ani presný zásah brankára so skúsenosťami zo Slovanu Bratislava na s Pwc Slovensko nestačil. V drese OTIS Výťahy je oporou skúsený a z malého futbalu známy Jozef Fekete. V Niké TOP Lige je dlhodobo oporou tímu AFT Wolves a svoje umenie ukazuje aj v drese ambiciózneho nováčika. V dvoch zápasoch dostal len dva góly a proti Swis RE si pripísal aj prvé čisté konto.


Nováčikovia prekvapili herne aj výsledkovo

Ako sme už spomínali, vstup nováčikov do súťaže je mimoriadne zaujímavý. Na úvod treba určite spomenúť tesnú prehru HB Reavis s majstrom Partners Group. OTIS Výťahy ešte chuť prehry nepoznajú a po dvoch zápasoch majú na svojom konte jedno víťazstvo a jednu remízu. Strelili 4 góly a dva inkasovali, takže manažér Erik Firta môže byť so vstupom do súťaže určite spokojný. V gólovo potentnom zápase nováčikov vyhrala Bratislavská vodárenská spoločnosť nad HB Reavis 7:2 a práve Bratislavská vodárenská spoločnosť prehrala vysoko s tímom Niké 7:3. Dva úplne odlišné výsledky, no herný potenciál a hlavne 10 strelených gólov v dvoch zápasoch je určite dobrý začiatok. V útoku vyzerá veľmi dobre Radovan Achberber a na ich súpiske zaujala aj jedna žena a to Katarína Hrbáňová.


submenu

Tabuľka

Business League (BUS) Business League
# Tím Z Skóre Body

štatistiky

Business League (BUS) Business League