|
Filip Myslík

Majster proti diablom, debut si pripíše Aktivizér

Bra

Futbalový kolotoč sa na Mladej Garde roztočil naplno. Pred nami sú zápasy druhého kola. Debut v najvyššej súťaži absolvuje mužstvo Aktivizér, Farma Áčka si bude chcieť napraviť chuť po debakli a ambiciózne GPS privíta nováčika.

Farma Áčka patrila v posledných dvoch sezónach k tomu najlepšiemu, čo sme mohli na bratislavských umelých trávnikoch vidieť. Posledné dva ročníky sa umiestnila v prvej štvorke Niké TOP ligy. Aj preto patrí k najväčším favoritom súťaže. Úvod do nového ročníka sa však chalanom v žltých dresoch absolútne nepodaril. 

V repríze posledného štvrťfinále vyzvali nebezpečných AFT Wolves. Súboj sľuboval vyrovnanú partiu a poriadnu prestrelku. Prognózy sa napokon nenaplnili, pretože vlci nedali Farme žiadnu šancu a zahanbili ju výsledkom 9:2. Farma si bude chcieť napraviť chuť proti Pergami Team, ktoré naopak úvod do nového ročníka zvládlo a poradilo si s White Horses 4:3. 

White Horses sa prebojovali do 1. Niké TOP ligy prvýkrát. Pri svojom debute vôbec nezanechali zlý dojem. Prvý polčas dokonca vyhrali. V závere im už ale trochu chýbali sily a nakoniec si pripísali prvú prehru. Teraz budú veriť tomu, že na hráčoch FC Individuals zanechal výprask od Papalalulu svoju stopu. 


V treťom stretnutí skupiny A budú chcieť skvelý výsledok z prvého kola potvrdiť hráči AFT Wolves. Vo svojom druhom zápase sezóny si zmerajú sily s Corponou, ktorá ma takisto po prvom kole na konte tri body. V prvom kole si Corpona v súboji nováčikov poradila s Red Devils 5:4. 

Diabli to teraz budú mať ešte náročnejšie. V druhom zápase ich čaká ten najnáročnejší možný test. FC Red Devils sa do cesty postaví aktuálny majster Niké TOP ligy Papalalulu

V skupine B sme minulý týždeň videli iba dva zápasy. Víťaznú premiéru prežili hráči El Dvory United, ktorí ďalšiemu nováčikovi Reha-CARE nastrieľali poltucet. V druhom zápase sme videli ďalší debakel. Vicemajster z Petržalky absolútne nešetril The Shadows. 

GPS Ovsište tentokrát vyzve Reha-Care, o hodinu neskôr si debut v prvej lige pripíše Aktivizér. Na úvod to nebude mať vôbec jednoduché. Do cesty sa nováčikovi postaví TIKI-TAKA, ktorá je odhodlaná po neúspešnej minulej sezóne opäť zabojovať o tie najvyššie priečky.


Sezónu tento týždeň zaháji aj majster bratislavskej Niké TOP ligy spred dvoch rokov. Brothers z Pezinka zabojujú o prvé body proti The Shadows.

Po väčšom úspechu v hlavnej kategórii túžia aj chalani z Engerau Boys, ktorý pred pár týždňami ovládli Majstrovstvá Slovenska v kategórii do 23 rokov. Na úvod sa budú musieť popasovať s nevyspytateľnými hráčmi tímu El Dvory United.

submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) 1. TOP Liga
# Tím Z Skóre Body
1. PPL Papala 4 28:8 9
2. AFT AFT Wolves 4 25:11 9
3. COR Corpona 4 15:18 9
4. PER Pergami Team 2 9:7 6
5. FAR Farma Áčka 4 20:20 3
6. FCI FC Individual 3 7:23 3
7. WH White-Horses 4 11:19 3
8. RED Devils 3 10:19 0

štatistiky

Bratislava (BRA) 1. TOP Liga
1. AFT Emil Haladej 11 Gólov
2. PPL Martin Jurkemik 8 Gólov
3. FAR Šimon Spišiak 7 Gólov
4. WH Marián Pitel 6 Gólov
5. PPL Michal Javnický 6 Gólov
6. FAR Ondrej Volek 5 Gólov
7. COR Ján Vilhan 5 Gólov