Babie leto v Bratislave (Súhrn 2. kola)

Jesenná Niké TOP Liga má za sebou druhé kolo. Počasie nám stále praje, nakoľko Perinbaba stále drieme a my jej za to ďakujeme. A tak boli fanúšikovia svedkami viacerých vyrovnaných a napínavých zápasov, ktorými sa tabuľka viac zamotala a na odpoveď na otázku „kto je najväčší ašpirant na prvoligový titul?“ si budeme musieť ešte počkať.

Zaujímavé čísla z jarnej sezóny

Niké TOP liga v Bratislave sa už nezadržateľne blíži. Už 11. septembra sa naplno rozbehne nový ročník súťaže. Stále sa do neho môžete registrovať, máte však na to čas len do nedele. V Bratislave nám prestávku medzi jarnou a jesennou sezónu rozdelila letná edícia súťaže. My sa teraz pozrieme na zopár zaujímavých čísel z jarnej časti. V sezóne Jar 2023 sa do Niké TOP ligy v Bratislave spolu zapojilo v štyroch ligách a celkovo 14 skupinách až 116 tímov.

7 faktov o Summer League

Tohtoročná letná Niké TOP liga v Bratislave je v plnom prúde a budúci týždeň nás čaká jej vyvrcholenie. Prinášame vám 7 zaujímavých faktov.

Dramatické finále ovládli po penaltách hráči TIKI TAKA

V stredu 21. júna sa odohrali finálové zápasy Niké TOP ligy v Bratislave, v ktorých sme spoznali medailistov sezóny Jar 2023. V zápase o tretie miesto proti sebe bojovali Engerau Boys a Dúbravka Punchers. Vo veľkom finále sa o titul pobili TIKI TAKA a Ako chcete.

Finálové zápasy z Trnavy, Bratislavy a Nitry LIVE na Niké TV

Už budúci týždeň vyvrcholí jarná časť Niké TOP ligy v Trnave, Bratislave a Nitre. Pre všetkých fanúšikov, ktorí nebudú môcť navštíviť zápasy osobne, máme dobrú správu. Zápasy o medaily si budú môcť pozrieť aj LIVE prostredníctvom živého vysielania na Niké TV.

Vo štvrtok 22.6. sa uskutoční Večer s Niké TOP Ligou

Tradičné podujatie Večer s Niké TOP Ligou sa uskutoční vo štvrtok 22. júna od 19:00 v ikonickom bratislavskom športovom bare SPORT Pub u Belasých. Súčasťou bude odovzdávanie cien pre najlepších jednotlivcov a tímy v sezóne Jar 2023.

TIKI TAKA v čele vďaka pevnej defenzíve aj údernému útoku

Niké TOP liga v Bratislave sa nám už prehupla do druhej polovice základnej časti. Hráči si začínajú užívať aj krajšie počasie, ktoré iba prospieva malému futbalu. Tabuľka je aktuálne pomerne vyrovnaná, keďže medzi miestom zaručujúcim semifinále a miestom, ktoré znamená vypadnutie je len päť bodov. Ešte dva tímy zatiaľ držia šnúru bez prehry.

Tabuľka

Bratislava (BRA) 1. TOP Liga
# Tím Z Skóre Body
1. DP DPunchers 2 15:5 6
2. PČK Pečienkári 2 10:8 4
3. TIK TIKI TAKA 1 3:2 3
4. PPL Papala 2 9:10 3
5. RC Real Coholics 1 3:3 1
6. AFT AFT Wolves 1 3:3 1
7. WEC Western Camp 1 4:4 1
8. EB EB 2 5:6 1
9. ACH Ako chcete 2 8:12 1
10. BLS Bleskovka 2 4:11 0

štatistiky

Bratislava (BRA) 1. TOP Liga
1. ACH Jaroslav Hrdina 5 Gólov
2. DP Simon Tichý 3 Gólov
3. PPL Miroslav Židzik 3 Gólov
4. PČK Matej Turňa 3 Gólov
5. TIK František Lády 2 Gólov
6. EB Andrej Csiba 2 Gólov
7. PPL Emil Haladej 2 Gólov